انتقال اطلاعات با موج گرانشی شیوه جدید ارتباطات فضایی-سرگرمی

موج گرانشی

انتقال اطلاعات با موج گرانشی شیوه جدید ارتباطات فضایی-سرگرمی

ما در مورد گرانش بسیار کم می‌دانیم  و تصوراتمان در باره‌ی این موضوع در اندازه‌ی نیروی جاذبه‌ای که ما را بر روی کره‌ی خاکی نگه داشته است و یا افتادن  سیب روی سر آقای نیوتن است. گرانش تا شعاعی معلوم از زمین وجود دارد و اجسامی به مانند ایستگاه فضایی و ماه را به دور زمین می‌چرخاند؛ اما آلبرت انیشتین، جور دیگری به گرانش نگاه کرد و توانست موج گرانشی را که توسط میدان گرانشی تولید می‌شود را کشف کند.

آلبرت انیشتین با بررسی عدم تفکیک زمان-فضا از هم به این نتیجه رسید که دو بعد دیگر نیز جهان هستی را تشکیل داده‌اند. سه بعد فضا و یک بعد زمان. این تئوری هندسه فضا-زمان را مطرح کرد. گرانش در این هندسه، انحنایی در فضا و زمان است. این انحنا جرم را به وجود می‌آورد. بگذارید ساده‌تر بیان کنیم.

اگر روی صفحه‌ای پلاستیکی، گویی را از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال دهید، نقطه اولیه شروع به نوسان در جای خود خواهد کرد و این نوسان در کل صفحه منتشر می‌شود. این نوسانات موج گرانشی است. موج گرانشی از زمان خلقت جهان به وجود آمده است و در سراسر کیهان در حال گسترش و انتشار است.

اثبات موج گرانشی با فیزیک و ریاضیات قوی و رصد سیاه‌چاله‌ها امکان‌پذیر است. به تازگی دانشمندان دریافته‌اند که می‌توانند این امواج را رمزنگاری کنند و برای ارسال اطلاعات بدون واسطه زمان-فضا از آن استفاده کنند.

موج گرانشی

این مطالعات توسط دانشمندان و ریاضیدانان روسی انجام‌ شده است. البته توضیح دادن چگونگی این کار به همان‌قدر سخت است که اثبات وجود موج گرانشی دشوار بود. به زبان ساده می‌توان گفت اطلاعات به‌صورت رمز نگاری شده بر امواج گرانشی ارسال و در مقصد دریافت شده و دوباره رمزنگاری می‌شوند. این همان کاری است که امواج مغناطیسی برای حمل سیگنال‌های رادیویی انجام می‌دهند.

این مفهوم و استفاده از موج گرانشی برای انتقال اطلاعات می‌تواند علوم فضایی و اکتشافات را وارد عرصه جدیدی کند. با این کار، تمام روش‌های بی‌سیمی که تاکنون برای انتقال اطلاعات به کار می‌رفته است می‌تواند تغییر کند. این روش جدید برای انتقال اطلاعات مابین ماهواره‌ها که در فاصله طولانی در مدار هستند و گیرنده‌های زمینی نیز کاربردی است.

موج گرانشی، با سرعت ثابت نور حرکت می‌کند و برخلاف امواج الکترومغناطیسی تحت هیچ گرانشی قرار نمی‌گیرند. البته بسیار زود است که فکر کنیم می‌توانیم با این امواج با یکدیگر ارتباط داشته باشیم. شناسایی این امواج زمان زیادی لازم داشته و استفاده و به تسخیر در آوردن آن‌ها، زمان بیشتری لازم خواهد داشت. این مطالعات دری به روی شیوه نوین ارتباطی است.

به اینستاگرام سایت سرگرمی بپیوندید تا از آخرین اخبار  فضا مطلع شوید.

اینستاگرام سایت سرگرمی

منبع: slashgear

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه