نمایش همه 36 اثر یوهانس فرمیر در اپلیکیشن Google Arts & Culture – سرگرمی

نمایش همه 36 اثر یوهانس فرمیر در اپلیکیشن Google Arts & Culture - سرگرمی

نمایش همه 36 اثر یوهانس فرمیر در اپلیکیشن Google Arts & Culture – سرگرمی

گوگل به تازگی در مجموعه «پاکت گالری» (Pocket Gallery) روی اپلیکیشن Google Arts & Culture امکان مشاهده نقاشی‌های یوهانس فرمیر را در یک اپلیکیشن و یک‌جا داده است. البته کاملاً تجسمی و واقعی. برای اولین بار است که کسی توانسته تمامی نقاشی‌های یوهانس را در طول سه دهه گذشته بدزدد و آن را روی اپلیکیشن خود به نمایش بگذارد. یوهانس فرمیر را می‌شناسید؟ نقاش هلندی که دوران باروک را از سر گذراند و یکی از پایه‌گذاران دوران طلایی هنر هلند در قرن هفدهم میلادی بود. دختری با گوشواره مروارید مهم‌ترین و برجسته‌ترین اثر هنری او است.

نقاشی دختری با گوشواره مروارید شناخته شده ترین اثر فرمیر که از قرن هفدهم میلادی به جای مانده، است. نقاشی‌های فرمیر همیشه محبوب دزدان متعددی بوده به طوری که در 28 سال قبل، دو دزد که لباس پلیس به تن داشتند، تابلو «کنسرت» او را ربودند و تا به حال نیز اثری از آن پیدا نشده است. این هنرمند قرن هفدهمی، 36 نقاشی معتبر و شناخته شده دارد.

حساسیت نقاشی‌های فرمیر و همچنین فرسودگی برخی از آن‌ها باعث شده است که جابجایی و برگزاری نمایشگاهی که همه 36 نقاشی او در آن باشد کاری ناشدنی است. گوگل توانسته در اپلیکیشن خود، از 7 کشور و 17 گالری مختلف نقاشی‌ها را به دور هم جمع کند تا شما بتوانید بدون هیچ سفر و پرداخت بلیت و گرفتن پاسپورت آن‌ها را مشاهده کنید.

پاکت گالری، جدید گوگل نمایش آثار را دچار دگرگونی کرده است. شما هم اکنون به جای دیدن یک تصویر دوبعدی، با قابلیت واقعیت افزوده می‌توانید تمامی نقاشی‌ها را یک به یک مشاهده کنید. بر اساس گفته‌های گوگل، نقاشی‌ها همگی به صورت نورپردازی شده و در اندازه‌های واقعی نمایش داده می‌شوند.

ظرافت در تصاویر به قدری واقعی است که شما می‌توانید جزئیات خیره کننده‌ای را در داخل نقاشی‌ها مشاهده کنید. گوش دادن به داستان زندگی فرمیر هم قسمتی از این گردش علمی و فرهنگی است. اپلیکیشن Google Arts & Culture را می‌توانید روی گوشی‌های اندرویدی و iOS خود نصب کنید.

 

به اینستاگرام سایت سرگرمی بپیوندید تا از آخرین اخبار تکنولوژی مطلع شوید.

اینستاگرام سایت سرگرمی

 

منبع: slashgear

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه