بررسی فیلم The Prince Switch: انتظارات خود را بالا نبرید!

بررسی فیلم The Prince Switch : انتظارات خود را بالا نبرید! - سرگرمی

بررسی فیلم The Prince Switch: انتظارات خود را بالا نبرید!

زمانی که شبکه Netflix اعلام کرد یک فیلم جدید در ژانر کمدی رمانتیک را به زودی عرضه خواهد کرد بسیاری از این خبر خوشحال شدند. فیلم‌هایی مثل To All The Boys I’ve Loved Before  توانسته بودند نظرات مثبت زیادی را به خود جلب کنند و انتظار می‌رفت که در سال ۲۰۱۹ هم این روند موفقیت آمیز حفظ شود. اما فیلم The Prince Switch چیزی نیست که روی آن بتوانید برای تعطیلات زمستانه کریسمس حساب باز کنید و باید از همین ابتدا اعلام کرد که زیاد انتظارات خود را بالا نبرید چرا که این فیلم چیزی نیست که راجع به آن فکر می‌کنید!

 فیلم The Prince Switch داستان یک نانوای نیویورکی با نام استیسی را روایت می‌کند که در یک مسابقه‌ی پخت نان در اروپا شرکت می‌کند. در آنجا او همسر دوک که مارگارت نام دارد را ملاقات می‌کند که به نظر می‌رسد او کاملاً مانند سیبی است که با او از وسط به دو نیم تقسیم کرده باشند و شباهت بسیار زیادی به هم دارند. این دو تصمیم می‌گیرند جاهای خود را عوض کنند تا مارگارت از ازدواج اجباری با شاهزاده ای که او تمایلی به او ندارد رهایی پیدا کند و قصد این را دارد که به سمت خوشحالی و شادی بهتری حرکت کند.

درست حدس زدید! والدین آن‌ها دفترچه خاطرات شاهزاده را پیدا می‌کنند اما این ماجرا دیگر چیزی را از خود نشان نمی‌دهد تا به یک فیلم کلاسیک نزدیک شود و می‌توان گفت بازی بسیار زیبای ونسا هاجنز که در هر دو نقش استیسی و مارگارت بازی می‌کند می‌توانست در جای دیگری استفاده ‌های بهتری پیدا کند.

ونسا هاجنز در فیلم The Prince Switch بازی بسیار درخشانی از خود نشان داده است. توانایی او در به نمایش گذاشتن چندین شخصیت متفاوت توانسته رنگ و روی خاصی به فیلم ببخشد. او در یک طرف مانند یک پیرمرد دانا به نصیحت کردن دیگران می‌پردازد و در جای دیگر شخصیت دیگری از او را مشاهده می‌کنیم که شاهزاده ای است که نمی‌تواند حتی به درستی با کسی مکالمه ای داشته باشد.

فیلم The Prince Switch تا اندازه زیادی شما را یاد شبکه کارتون‌های کمپانی دیزنی و کاراکترهای قدیمی که چنین داستانی دارند خواهد انداخت. به هر حال این موضوع در دنیای سینما و انیمیشن بارها و بارها مورد استفاده قرار گرفته و دیدن دوباره این طرح داستانی آن هم در سال ۲۰۱۸ شاید کمی عجیب باشد.

از همه این‌ها بگذریم با یک دختر نانوا مواجه هستیم که قصد دارد در کار خود پیشرفت کند و در طرف دیگر شاهزاده ای که در دنیای واقعی نمونه‌ اش را امکان ندارد که پیدا کنید! امروزه شاهزاده‌های اروپایی آنقدر سرگرم زندگی اینستاگرامی خود هستند و دیگر جایی برای نگرانی در مورد ازدواج‌های اجباری در زندگی‌های آن‌ها وجود ندارد. بنابراین چنین مسئله ای آنقدر واقعیت و حتی جذابیت ندارد که در دنیای امروزی بتواند دست مایه ساخت یک فیلم قرار بگیرد.

علاوه بر این در فیلمی که در مورد شاهزاده‌ها و نانواها است نه زیاد در مورد پخت و پز چیزی می‌بینیم و نه شاهزاده‌ای در آن وجود دارد! مارگارت دختری است که اگر به ازدواج اجباری با شخصی که به او می‌گویند تن در دهد می‌تواند شاهزاده شود. این شاید کمی توجیه داشته باشد اما برای فیلمی که اسمش Princess Switch است زیاد کافی به نظر نمی‌رسد!

نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که در هیچ فیلم دیگری شما نمی‌توانید اروپا را این مقدار شبیه به آمریکا ببینید. بیشتر لوکیشن‌هایی که در این فیلم به تصویر کشیده شده شباهت زیادی به مکان‌هایی که در ایالات متحده آمریکا مشاهده می‌کنیم دارند. بیشتر فضاهای بازی که در فیلم مشاهده می‌شود شبیه به مکان‌هایی است که در فیلم‌های افسانه‌ای و خیالی قصه پری‌های هالیوودی مشاهده کرده بودیم.

ادیت فیلم اما از ویژگی‌های قابل توجه آن است. جاهایی از فیلم وجود دارد که بینندگان متوجه این مسئله می‌شوند که چهره ونسا هادگنز روی چهره‌ی بدلش که نقش مقبلش را بازی می‌کند جا به جا نشده است. هنوز تکنیکی که برای خلق این قسمت‌های خاص از فیلم مورد استفاده قرار گرفته مشخص نیست اما حرکت بسیار دقیقی را در برخی از جاها از طرف سازندگان این فیلم مشاهده خواهید کرد. در صحنه ای استیسی به مارگارت نحوه دست دادن صحیح را آموزش می‌دهد و یا در جایی که مارگارت متوجه گم شدنشان می‌شوند به تصویر کشیدن این دو نقش در کنار یکدیگر بسیار جالب صورت گرفته است.

اما این مسئله هم کاملاً قابل تشخیص است که تدوین نهایی روی برخی از قسمت‌ها صورت نگرفته است که واقعاً جای تاسف دارد. به عنوان مثال در حدود ۴۰ دقیقه از فیلم شما داستان را با ریتم نسبتاً تندی مشاهده می‌کنید و در این بخش‌ها مشخص نیست که چه فیلمی را از نظر کمدی، درام و یا چیز دیگر مشاهده می‌کنید.

اما چیزی که واقعاً در مورد فیلم The Prince Switch جذاب است موضوع کمدی و درام بودن آن است. عشق و عاشقی خاصی در آن وجود ندارد و زیاد هم به موضوع تعطیلات اشاره نمی‌کند. اما به هر حال در روز‌های کریسمس می‌تواند کاری کند که عده‌ی زیادی به پای گیرنده‌های خود بنشینند و این فیلم را تماشا کنند. کودکان در مورد تناقضاتی که در آن وجود دارد زیاد آزرده نمی‌شوند. بزرگسالان هم می‌توانند از دیدن جلوه‌های تصویری جذابی که برایشان در نظر گرفته شده لذت ببرند!

در آخر باید گفت این داستان به قدری خنده دار است که بتوان بیشتر در مورد آن صحبت کرد اما ترجیح می‌دهیم که خود به تماشای این فیلم بنشینید و ببینید که آیا با ما هم عقیده هستید یا خیر!

 

به اینستاگرام سایت سرگرمی بپیوندید تا از آخرین اخبار سینما مطلع شوید.

اینستاگرام سایت سرگرمی

منبع: cnet

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه