سازندگان بازی PUBG خبر دستگیری ۱۵ هکر را به خاطر هک و تقلب در بازی تایید کرد

هک بازی PUBG

سازندگان بازی PUBG خبر دستگیری ۱۵ هکر را به خاطر هک و تقلب در بازی تایید کرد

کمپانی تولید کننده بازی PUBG دستگیری ۱۵ نفر را به خاطر تقلب و هک بازی PUBG در این بازی تایید کرد‌. این اقدام بخشی از روند تحقیقات این کمپانی در چین است که با کمک مقامات قضایی این کشور دنبال می‌شود.

همانطور که می‌دانید کمپانی Bluehole در پستی که اخیراً در شبکه استیم منتشر کرد اعلام کرد که در تلاش است تا بتواند تقلب را در بازی PUBG ریشه کن کند. هدف از این اقدامات این عنوان شده که می‌خواهند فضایی را در اختیار گیمرهای ای بازی قرار دهد که کاملاً از دست هکرها و متقلبین امن باشد.

برای رسیدن به این هدف گفته اند که معیارهای امنیتی را ارتقا داده اند، برنامه‌های ضد تقلب را بهبود بخشیده اند و گفته شده اضافه کردن هرچه بیشتر تعداد آن‌ها هم در دستور کار این کمپانی است.

هک بازی PUBG

در کنار این اقدامات صورت گرفته همچنین جمع آوری اطلاعات در مورد هکرها و همچنین همکاری با مقامات قضایی نیز در دستور کار این کمپانی قرار داده شده تا بتوانند با کمک مقامات قضایی این افراد را به سزای کار خود برسانند.

دستگیری  آن ۱۵ نفر هم بعد از این مراحل و تحقیقات صورت گرفته انجام شده و جرم آن‌ها خرید و فروش هک بازی PUBG و توسعه تقلب در این بازی اعلام شده است‌. این اقدام هکرها توانسته بود در ۲۵ آوریل ضربه زیادی را به جامعه گیمرهای PUBG وارد کند.

گفته شده این هکرها توانسته اند با خرید و فروش هک‌های این بازی چیزی معادل ۵.۱ میلیون دلار کلاه برداری کنند. این پرونده هنوز در جریان است و تحقیقات درباره آن ادامه خواهد داشت.

یک مسئله قابل توجه دیگر هم استفاده این هکرها از ویروسی شبیه به تروجان است که با استفاده از آن توانستند به رایانه‌های گیمرهای این بازی نفوذ پیدا کنند، اطلاعات و دیتای آن‌ها را اسکن کنند و به سرقت فایل‌هایشان بپردازند.

هک بازی PUBG

تقلب در بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds یکی از دغدغه‌های اصلی سازندگان این بازی از زمان انتشار آن بوده است‌. کمپانی ضد هک بازی PUBG  یعنی BattEye هم در فوریه اعلام کرده بود که دسترسی حدود یک میلیون نفر را به خاطر تقلب در این بازی به سرورهای آن مسدود کرده است. تا کنون طبق آمار رسمی اعلام شده چیزی حدود ۲.۵ میلیون نفر به خاطر تقلب در PUBG از زمان انتشار آن به صورت دسترسی زودرس از بازی کردن محروم شده اند. برای اینکه بدانید جامعه گیمرهای این بازی چقدر گسترده است باید گفت که PUBG توانسته است ۳۰ میلیون کپی را برای رایانه‌های شخصی به فروش برساند. BattleEye در مورد تقلب در بازی هم گفته که متاسفانه روز بروز این پدیده در حال گسترش است. این کمپانی امنیتی از به کارگیری همه توانش برای ریشه کن کردن تقلب در این بازی خبر داده و حتی در فوریه برنامه‌های مشخص شده خود را نیز برای این کار منتشر کرده بود.

در آخرین پستی که توسط سازندگان PUBG منتشر شده بود هم دوباره به این موضوع که به مبارزه با هک و تقلب در این بازی ادامه خواهند داد اشاره شد و گفته شد که تلاش‌های این کمپانی تا زمانی که خیال گیمرها از تجربه یک نبرد عادلانه راحت شود ادامه خواهد داشت.

منبع: eurogamer

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه