سونی اکسپریا ۱ به‌صورت پیش‌فرض با رزولوشن 4K اجرا می‌شود

سونی اکسپریا ۱ به‌صورت پیش‌فرض با رزولوشن 4K اجرا می‌شود

سونی اکسپریا ۱ به‌صورت پیش‌فرض با رزولوشن 4K اجرا می‌شود

سونی اعلام کرد که پرچم‌دار جدیدش، اکسپریا ۱، دارای رزولوشن 4K است که برای اولین بار به عنوان رزولوشن پیش‌فرض گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکسپریا ۱ (The Xperia 1)، احتمالا یکی از عجیب‌ترین گوشی‌های سونی باشد. و اگر طراحی خاص شرکت سونی نتواند به این موضوع کمک کند، نمایشگر اولترا واید (فوق عریض) و همچنین نسبت تصویر ۲۱ به ۹ آن موسوم به سینماواید (CinemaWide)، گواه عجیب بودن این گوشی است. با این حال، این تنها ویژگی بزرگ صفحه‌نمایش پرچم‌دار جدید سونی نیست. صفحه‌نمایش اکسپریا ۱ همینطور دارای رزولوشن 4K است که برای اولین بار به عنوان رزولوشن پیش‌فرض گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته اکسپریا ۱، اولین گوشی 4K سونی نیست. بلکه قبلا گوشی‌ اکسپریا زد۵ پریمیوم (Xperia Z5 Premium) در سال ۲۰۱۵ از این ویژگی برخوردار بود. و این ویژگی در نسخه‌های پریمیوم اکسپریا تا اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم (Xperia XZ2 Premium) که سال گذشته عرضه شد گنجانده شده بود. به همین جهت، سونی قبلا نمایشگر 4K را در تلفن همراه عرضه کرده، اما این بار وضعیت کمی متفاوت است.

سونی برای دو گوشی قبلی 4K، در تنظیمات پیش‌فرض خود رزولوشن را فول اچ‌دی (Full HD)، نه حتی کواد اچ‌دی (Quad HD) گذاشته بود. و تنها وقتی اپلیکیشن از آن پشتیبانی می‌کرد، کاربر امکان استفاده از رزولوشن 4K را در گوشی داشت. اما حالا با اکسپریا ۱، پرچم‌دار جدید در تمام مواقع از رزولوشن 4K  استفاده می‌کند، مگر اینکه اپلیکیشن از آن پشتیبانی نکند.

این بدین معناست که تمام رابط کاربری اکسپریا ۱ و به زودی با به‌روز رسانی، تمامی اپلیکیشن‌های بومی سونی به صورت 4K اجرا می‌شوند. از این لحاظ، لازم به گفتن نیست که روی کاغذ، احتمالا کاربران اکسپریا ۱ حتی قبل از پایان یک روز کاری باید به دنبال شارژرهای خود بگردند!

در حالی که ممکن است تماشای یک ویدئوی 4K در صفحه‌نمایش ۶٫۵ اینچی، تجربه چشم‌نوازی باشد، اما هنوز این موضوع قابل بحث است که کاربران بتوانند در کاربردهای منظم روزانه خود از رزولوشن کواد اچ‌دی استفاده کنند. به همین جهت بسیاری از سازندگان تلفن‌های همراه همچنان به همان نمایشگرهای فول اچ‌دی و فول اچ‌دی پلاس اکتفا می‌کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند. علاوه بر این، پردازش پیکسل‌های زیاد زودتر باتری گوشی را تخلیه می‌کند و باتری ظرفیتی ۳٫۳۳۰ میلی‌آمپر ساعتی اکسپریا ۱ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

منبع: Slashgear

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه