تشخیص چهره گوشی‌های اندرویدی در مقابل صورت پرینت شده فریب خوردند

تشخیص چهره گوشی های اندرویدی در مقابل صورت پرینت شده فریب خوردند- سرگرمی

تشخیص چهره گوشی‌های اندرویدی در مقابل صورت پرینت شده فریب خوردند

حسگرهای اثرانگشت به تدریج در حال ناپدید شدن هستند، عده‌ای زیر نمایشگر گوشی‌ها و عده‌ای دیگر در بدنه گوشی‌های هوشمندی نظیر آیفون. این ناپدید شدن، باعث شده است که گونه دیگر از روش‌های باز کردن قفل بیومتریک، با عنوان سنسور تشخیص چهره بیشتر دیده و بررسی شود.

 

با این وجود، حسگر تشخیص چهره تاکنون توانسته بود همه فریب‌هایی به مانند قرار دادن عکس و همچنین نمایش دادن چهره با استفاده از گوشی همراه را تشخیص دهد. اما تلاش‌ها برای فریب دادن این حسگر تشخیص چهره همچنان ادامه دارد و فریبکاران از هیچ راه و هزینه‌ای در مورد دریغ نمی‌کنند. به تازگی گزارش شده است که یک چهره پرینت شده با جزئیات کامل و هم اندازه با صورت انسان از طریق پرینتر سه بعدی، به عنوان چهره مصنوعی برای باز کردن یک گوشی آیفون ایکس و چهار گوشی اندرویدی دیگر استفاده شده است. نتایج با وجود ناامیدکننده بودن، تعجب‌برانگیز هم بود.

بیش از این شما را منتظر نمی‌گذاریم. بدانید که تنها آیفون ایکس بود که فریب چهره اسکن شده از صورت واقعی مالک گوشی‌ها و چاپ سه بعدی آن توسط چاپگر سه بعدی به اندازه واقعی را، نخورد. این تست در انگلستان صورت گرفته است. به نظر می‌رسد که ظاهر روح گونه و رنگ پریده چهره پرینت شده به همراه عدم تحرک و زندگی در چشمان باعث شده است که آیفون ایکس قفل را به روی این فریبکار باز نکند. آزمایش‌های مختلف دیگری هم روی آیفون ایکس وجود داشته است که همگی نشان دادند، حسگر تشخیص چهره به راحتی فریب نمی‌خورد. این آزمایش‌ها بیشتر روی آیفون ایکس که دارای نسل اولیه تشخیص چهره است انجام می‌شود.

چهار گوشی اندرویدی که شاید در جیبتان یکی از آن‌ها باشد با عنوان ال‌جی ThinkQ، سامسونگ گلکسی S9، سامسونگ گلکسی نوت 8 و در نهایت وان پلاس 6 همگی در برابر این چهره مصنوعی فریب خورده و دروازه را برای ورود باز کردند. باز هم شکست دیگری در مقابل آیفون رقم خورد هر چند بر اساس گزارش‌های منتشر شده قبلی توسط مجله‌های معتبری همانند فوربس، سازندگان گوشی‌های همراه اندرویدی اعلام کرده بودند که این حسگرهای تشخیص چهره در کیفیت و امنیتی به مانند گوشی‌های آیفون ساخته و استفاده می‌شود. البته در پس‌زمینه همیشه در مورد استفاده از حسگر انگشت به جای تشخیص چهره برای افزایش امنیت هم سخن می‌گویند. چیزی که هیچ وقت آیفون ایکس جدید دیگر آن را ندارد.

زمانی که به مقایسه سخت‌افزاری این چهار گوشی اندرویدی با گوشی آیفون می‌رسیم، شاید مقایسه به نظر ناعادلانه باشد. هیچ کدام از این گوشی‌های هوشمند اندرویدی سخت‌افزارهایی به مانند آیفون ایکس در خود ندارند. آیفون تنها یک مفهوم از حسگر تشخیص چهره نیست بلکه تکنولوژی سنجیده شده‌ای در ان وجود دارد. تا به حال وان پلاس در بیانیه‌ای عمومی به ناامن بودن تشخیص چهره وان پلاس 6 و گلکسی نوت 8 و حتی گلکسی S9 که دارای حسگرهای پیشرفته‌تر است، اعتراف کرده است. جالب اینجا است که آزمایش فریب حسگر تشخیص چهره، روی شرکتی که نزدیک‌ترین فناوری به آیفون را در ساخت این حسگرها به کار می‌برد، انجام نشده است: هواوی.

این آزمایش نشان می‌دهد که سازندگان گوشی‌های اندرویدی هیچ بهانه‌ای برای توسعه ندادن حسگرهای تشخیص چهره جدید و کارآمد ندارند. به بیان دیگر و واضح‌تر، اپل در این تکنولوژی به واسطه زمان و هزینه‌ای که کرده است، همچنان پیشتاز و زبان زد است. با وجود اینکه دارندگان گوشی‌های اندرویدی بیشتر از اپلی است، اما کسانی که از پلتفرم اندروید به سمت iOS مهاجرت می‌کنند، عموماً به دلیل افزایش امنیت کلی ان از جمله در حسگر تشخیص چهره بوده است.

 

 

به اینستاگرام سایت سرگرمی بپیوندید تا از آخرین اخبار بازی‌های کامپیوتری مطلع شوید.

اینستاگرام سایت سرگرمی

منبع: Slashgear

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه