عذرخواهی سازندگان بازی PUBG به خاطر ماسک ژاپنی که مسئله ساز شد

عذرخواهی سازندگان بازی PUBG به خاطر ماسک ژاپنی که مسئله ساز شد - سرگرمی

عذرخواهی سازندگان بازی PUBG به خاطر ماسک ژاپنی که مسئله ساز شد

توسعه دهنده بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds یعنی کمپانی Bluehole به خاطر اضافه کردن ماسکی عجیب به بازی که توسط برخی از کاربران بازی نامناسب دانسته شده بود عذرخواهی کرد. این ماسک که در نسخه موبایلی بازی PUBG در دسترس گیمرها قرار گرفته یک نماد ژاپنی را به نمایش می‌گذارد که نمادی از حالت هجومی افراد ارتش ژاپن در زمان جنگ جهانی دوم بود.

این نماد توسط بازیکنان کره‌ای و چینی بازی مورد انتقاد قرار گرفت. مقر اصلی کمپانی Bluehole در کره قرار دارد و بسیاری از گیمرهای این بازی هم چینی هستند.  این کلاه مسئله ساز را می‌توانید در پایین مشاهده کنید:

عذرخواهی سازندگان بازی PUBG به خاطر ماسک ژاپنی

این نماد مثل اینکه در دنیای واقعی با نام Unit 731 شناخته می‌شود. این نام متعلق به گروهی بود که در زمان جنگ جهانی دوم در ارتش ژاپن به وجود آمده بود و آزمایشات غیر انسانی بی رحمانه‌ای را روی زندانیان جنگ انجام می‌دادند. گفته می‌شود که بیش از ۱۰ هزار نفر در زندان‌ها و آزمایشگاه‌های وحشتناک گروه Unit 731 جان سپرده اند.

طبق گفته کمپانی Bluehole اسم Unit 731 روی یکی از ربات‌های هوش مصنوعی گذاشته شده بود که با انتشار این خبرها قرار است از بازی حذف شود.

سخنگوی کمپانی این موضوع را اینگونه مطرح کرد: “ما به خاطر نگرانی‌هایی که با اضافه شدن این ماسک به بازی به وجود آمد عذرخواهی می‌کنیم. ما پروسه تولید تصاویر در بازی را بازرسی می‌کنیم و با نظارت بیشتر سعی می‌کنیم چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نشوند.”

گفته شده که فرایند اضافه کردن آیتم‌های مختلف به بازی اکنون با مراقبت بیشتری دنبال می‌شوند و همچنین اعلام شده است که افراد مسئول در انتشار محتویات مسئله ساز باید پاسخگوی کارهایشان باشند.

هر کسی که این ماسک را در بازی خریداری کرده بود اکنون وجه پرداختی اش بازگردانده می‌شود. پیامی که این بازیکنان دریافت می‌کنند که به آن‌ها اعلام می‌کند یک باگ پیش بینی نشده در این آیتم وجود داشت.

این دفعه اولی نیست که این دست از اشتباهات در این بازی روی می‌دهد. در گذشته رویدادهای بازی هم مسائلی را به وجود آورده بودند. برنامه ریزی کند و دیر هنگام برای آپدیت‌های بازی هم مسئله دیگری است که کمپانی سازندگان بازی در مورد آن اعلام کردند که سعی می‌کنند عملکردشان را در آن بهتر کنند.

منبع: eurogamer

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه