هواوی موفق به فروش 10 میلیون گوشی Mate 20 شد؛ سیستم عامل اختصاصی در دستور کار است

هواوی موفق به فروش 10 میلیون گوشی Mate 20 شد؛ سیستم عامل اختصاصی در دستور کار است

هواوی موفق به فروش 10 میلیون گوشی Mate 20 شد؛ سیستم عامل اختصاصی در دستور کار است

یک سال از زمانی که Huawei توسط اپراتورهای همکار آمریکایی‌اش در رویداد CES 2018 تنها گذاشته شد، می‌گذرد. از آن زمان به بعد این شرکت با خصومت واضحی از سوی دولت آمریکا و قانونگذاران این کشور مواجه شده است و در نتیجه، ورود گوشی‌های این برند به بازار دچار مشکل شد. علی رغم این سنگ اندازی‌ها، این کمپانی نرخ فروش تحسین برانگیزی را ثبت کرد و اپل را از رده دوم به زیر کشاند. هم اکنون آنها اعلام کرده‌اند چه تعداد واحد Huawei Mate 20 فروخته‌اند و چه پلن‌هایی برای آینده در صورت سخت شدن اوضاع در ذهن دارند.

10 میلیون گوشی فروخته شد. این عدد، تعدادی است که این کمپانی موفق به فروش Huawei Mate 20 شده است و در اکانت رسمی توئیتر خود نیز آن را بصورت همگانی در معرض دید گذاشته است. البته این عدد رقم کوچکی نسبت به اعلام موسسه IDC است که بر مبنای آن این کمپانی موفق به فروش 200 میلیون گوشی در سال 2018 شده است. با در نظر گرفتن رونمایی از گوشی Mate 20 در اکتبر گذشته، این عدد یک دستاورد عالی است.

نکته بعدی این است که هواوی چهار مدل از Mate 20 را معرفی کرده است و توییت منتشر شده اعداد را به تفکیک مدل اعلام نکرده است. آن چیزی که ما می‌دانیم این است که مدل Mate 20 Lite بیشترین فروش را بین این 4 مدل تجربه کرده است. با این وجود، هواوی می‌تواند ثابت کند که بازار موبایل آمریکا آنقدری که برخی افراد آن را چالش برانگیز می‌دانند، نیست. بازار بزرگ است، اما شما می‌توانید با داشتن اعداد بزرگتر در بازارهای بیشتر، کمبودها را جبران کنید.

البته این بدین معنی نیست که هواوی در حال درنوردیدن کل آمریکاست. آنها هنوز با کمپانی‌های آمریکایی متعددی همکاری و وابستگی دارند. در یک مصاحبه با Die Welt، مدیرعامل گروه تجاری محصولات مصرفی هواوی یعنی Richard Yu از Qualcomm، Microsoft و گوگل به عنوان بزرگترین همکاران این کمپانی یاد می‌کند. گوگل که توسعه دهنده‌ی اندروید است، اگر همکاری‌اش را با هواوی دچار تغییر کند، می‌تواند کسب و کار گوشی‌های این شرکت را دچار فاجعه کند.

اما اگر این اتفاق هم بیفتد، احتمالا فاجعه زیاد بزرگ نخواهد بود. برای مثال، هواوی فقط وابسته به تراشه‌های Qualcomm در گوشی‌های میان‌رده‌ی خود است و برای پرچمدارها از پردازنده‌های Kirin خود بهره می‌جوید. در خصوص متکی بودن به اندروید، Yu تایید کرد که سیستم عامل اختصاصی این شرکت در دست توسعه است. این حدس و گمان از اوایل سال گذشته سر زبان‌ها افتاد، اگرچه اطلاعات دقیق سیستم عامل جایگزین به حالت سرّی باقی ماند. نتیجه اینطور خواهد بود که اندروید یک نرم افزار متن باز است و شاید به چیزی بزرگتر از یک ممنوعیت دولتی نیاز باشد تا هواوی را از استفاده کردن از آن به عنوان هسته‌ی اهداف خود باز دارد.

منبع: Slashgear

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

 

به اینستاگرام سایت سرگرمی بپیوندید تا از آخرین اخبار تکنولوژی مطلع شوید

اینستاگرام سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه