لیست برندگان The Steam Awards 2018 مشخص شد

برندگان The Steam Awards 2018

لیست برندگان The Steam Awards 2018 مشخص شد

در پایان سال گذشته‌ی میلادی و در جریان حراج زمستانه (Winter Sale) استیم (Steam) از کاربران خود خواست برای انتخاب بهترین بازی‌های سال 2018 یا The Steam Awards 2018 رای خود را ثبت کنند. در مجموع 8 دسته‌بندی وجود داست، در هر شاخه بازی‌های مختلفی قرار داشت که در حال حاضر بازیکنان در حال تجربه‌ی آن‌ها بودند. حالا به تازگی کمپانی ولو (Valve) برندگان هر شاخه را اعلام کرد.

اگر شما از جمله افرادی هستید که همواره لیست بازی‌های پر فروش استیم را زیر نظر دارید، احتمالاً با دیدن فهرست برندگان شگفت‌زده نخواهید شد. علت این مسئله این است که بیش‌تر بازی‌هایی که جایزه به آن‌ها تعلق گرفته است، بازی‌های پرطرفدار و محبوبی بوده‌اند.

عنوان بهترین بازی سال (Game of the Year) به بازی بتل رویال PlayerUnknown’s Battlegrounds موسوم به PUBG تعلق گرفته است، باید توجه داشته باشیم که بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds در پایان سال 2017 بر روی رایانه‌های شخصی منتشر شده است. در لیست بازی سال بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds بالاتر از بازی‌های Monster Hunter: World, Kingdom Come: Deliverance, Hitman 2 و Assassin’s Creed Odyssey قرار گرفته است. در شاخه‌ی بهترین بازی واقعیت مجازی سال (VR Game of the Year)  جایزه به بازی Skyrim VR تعلق گرفته است، در حالی بازی Skyrim VR به عنوان بهترین بازی واقعیت مجازی شناخته شده است که رقابت تنگاتنگی بین این بازی و بازی‌های Beat Saber و Superhot VR وجود داشته است.

از این‌جا به بعد و با نگاه به جوایزی که برای باقی شاخه‌ها در نظر گرفته شده است، می‌بینیم که نتیجه تا حد زیادی دور از انتظار است، چرا که بازی‌هایی در این بخش‌ها جایزه دریافت کرده اند که قبل از سال 2018 منتشر شده اند. برای مثال برای شاخه‌ی The Labor of Love award جایزه‌ی بهترین بازی به بازی Grand Theft Auto 5 تعلق گرفته است و جایگاه‌های دوم به بعد به بازی‌های Dota 2, No Man’s Sky, Path of Exile و  Stardew Valley اختصاص پیدا کرده است. در این‌جا بهتر است به این نکته اشاره کنیم که هیچ‌کدام از این بازی‌ها در سال 2018 منتشر نشده اند، البته اگر بازی No Man’s Sky را به حساب نیاوریم که قرار است در طی یک به روز رسانی بزرگ کاملاً ارتقا پیدا کند.

در شاخه‌ی بهترین محیط بازی (Best Environment) جایزه بهترین بازی به بازی The Witcher 3: Wild Hunt تعلق گرفته است. بازی The Witcher 3: Wild Hunt در حالی این عنوان را به دست آورده است که در این شاخه با رقبای سرسختی همچون Subnautica و Dark Souls 3 مبارزه کرده است. شاخه‌ی The Better with Friends یکی دیگر از شاخه‌های این دوره از جوایز است که در این شاخه هم بازی Rainbow Six Siege جایزه بهترین بازی را به دست آورده است. در این شاخه همچنان که از نامش پیدا است، بهترین بازی‌های چند نفره با هم به رقابت پرداخته اند.

جایزه بهترین بازی شاخه‌ی Best Alternate History هم به بازی Assassin’s Creed Odyssey تعلق گرفته است. در نهایت در شاخه‌ی Most Fun with a Machine جایزه‌ی بهترین بازی به بازی Rocket League اختصاص پیدا کرده است. در بخش بهترین توسعه دهندگان در حالی CD Projekt Red استودیو توسعه دهنده بازی The Witcher 3  بهترین جایزه را به خود اختصاص داده است که در این شاخه استودیوهای Ubisoft, Square Enix, Capcom, Klei Entertainment و  Rockstar حائز رتبه‌های دیگر شده اند.

اگر این مسئله را در نظر بگیریم که لیست برندگان این دوره از The Steam Awards 2018  توسط کاربران استیم و نه هیات داوران خود استیم مشخص شده است، می‌بینیم که با لیستی از بهترین بازی‌های پرطرفدار استیم مواجه هستیم. نظرات خود در مورد این دوره از The Steam Awards 2018  با ما در میان بگذارید.

منبع: SlashGear

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه