ایکس باکس ؛ معرفی کنسول بازی ایکس باکس، انواع آن و گیفت کارت ایکس باکس

کنسول بازی ایکس باکس

ایکس باکس ؛ معرفی کنسول بازی ایکس باکس، انواع آن و گیفت کارت ایکس باکس

ایکس باکس نام تجاری کنسول‌ بازی‌های ویدئویی شرکت مایکروسافت است. علاوه بر چهار کنسول بازی ایکس باکس که تا به حال تولید شده است، ایکس باکس نام تجاری سرویس‌های استریم، برنامه بازی‌ها و همچنین یک سرویس آنلاین (Xbox Live) نیز هست که تمامی این امکانات مرتبط با کنسول‌های بازی و ساخته شده توسط کمپانی مایکروسافت هستند.

تاریخچه ایکس باکس

برند ایکس باکس برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ با انتشار کنسول اصلی و اولیه کنسول بازی ایکس باکس در آمریکا معرفی شد. پس از توقف آتاری جگوار در سال ۱۹۹۶، کنسول ایکس باکس اولین کنسول بازی ویدئویی بود که توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شد. اولین کنسول‌های ایکس باکس به بازار کنسول خانگی در نسل ششم کنسول‌های بازی بود. زمانی که پلی استیشن ۲، سگا دریم‌کست و همینطور Gamecube شرکت نینتندو به بازار عرضه شده بودند. میدان رقابت چنان تنگ بود که صاحب‌نظران معتقد بودند کنسول بازی ایکس باکس نمی‌تواند در این رقابت جان سالم به در ببرد.

پله‌‌های موفقیت

با وجود پیش‌بینی‌های منفی متخصصان بازار بازی، کنسول‌های مایکروسافت موفق شدند در این رقابت جان به در برند. درست است که فروش کنسول بازی ایکس باکس هیچ وقت حتی نزدیک پلی استیشن ۲ هم نشد. با این‌حال چندین عامل در موفقیت ایکس باکس موثر واقع شدند. یکی از دلایل بازی ایکس باکس لایو بود. اگرچه کنسول‌های دیگر دارای ویژگی‌های آنلاین بودند، اما ایکس باکس توانست با وارد کردن این ویژگی‌ها به نسلی جدید تجربه‌ای کاملا متفاوت از بازی‌های آنلاین در کنسول‌های خانگی را به کاربران خود بدهد.

انواع ایکس باکس

تا به حال شرکت مایکروسافت توانسته ۴ مدل از کنسول‌های بازی ویدئویی ایکس باکس خود را در بازار عرضه کند. در ادامه با این ۴ مدل آشنا می‌شویم:

ایکس باکس (Xbox)

نسخه اولیه ایکس باکس برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ در آمریکای شمالی، در فوریه سال ۲۰۰۲ در ژاپن و در ماه مارچ همان سال در استرالیا و اروپا منتشر شد. این اولین کنسول بازی‌های ویدئویی شرکت مایکروسافت بود که وارد بازار کنسول‌های خانگی شد. ایکس باکس اولیه به ششمین نسل بازی‌های ویدوئی تعلق داشت.

ایکس باکس ۳۶۰ (Xbox ۳۶۰)

پس از موفقیت اولین کنسول شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۰۵ دومین سری کنسول‌های مایکروسافت با نام ایکس باکس ۳۶۰ به بازار عرضه شد. این کنسول به نسل هفتم کنسول‌ بازی‌های ویدئویی تعلق داشت و با رقیبانی چون پلی استیشن ۳ و Wii از شرکت نینتندو به رقابت پرداخت. این کنسول در سال‌های بعدی ویژگی‌های خود را تکمیل کرد.

ایکس باکس ۱ (Xbox One)

ایکس باکس ۱ در سال ۲۰۱۳ در شمال آمریکا منتشر شد. این کنسول شرکت مایکروسافت با کنسول‌های نسل هفتم بازی‌های ویدئویی از جمله پلی استیشن ۴ از شرکت سونی، Wii U از شرکت نینتندو و همچنین Switch از نسل هشتم بازی‌های ویدئویی به رقابت پرداخت. این کنسول امکانات آنلاین بسیار زیادی به کاربران خود می‌دهد که می‌‌توان به ضبط کردن و پخش آنلاین بازی‌های آن اشاره کرد.

ایکس باکس ۱ ایکس (Xbox One X)

آخرین مدل کنسول‌های بازی ویدئویی شرکت مایکروسافت ایکس باکس وان ایکس است که در سال ۲۰۱۷ با قیمتی معادل ۴۹۹ دلار منتشر شد.

 

سایت سرگرمی انواع گیفت کارت‌های کنسول بازی ایکس باکس را به دوستداران بازی رایانه‌ای عرضه می کند که انواع گیفت‌ کارت‌های کنسول بازی ایکس باکس را در زیر می‌بینید.

 

گیفت کارت گلد 14 روزه ایکس باکس

کارت طلای ایکس باکس یا گیفت کارت 14 روزه گلد ایکس باکس مدل عضویت 14 روزه، یکی از کاربردی‌ترین سرویس های دیجیتالی کنسول نسل هشتمی ایکس باکس به‌حساب می‌آید. کاربران کنسول ایکس باکس وان، برای بازی کردن به‌صورت آنلاین، نیاز به سرویس گلد شرکت ماکروسافت در شبکه‌ی آنلاین این شرکت یا همان Xbox live دارند. حساب‌های کاربری برای عضویت در این سرویس، به دو ‌صورت دیجیتالی و کارت‌های رمزدار، در سه مدل 14 روزه، 3 ماه و یک‌ساله عرضه می‌شوند. در نتیجه کاربران با تهیه‌ی هرکدام از این سه مدل، می‌توانند به مقدار زمان مشخص‌شده، به بازی آنلاین در شبکه‌ی ایکس باکس لایو بپردازند. لازم به ذکر است که کارت‌های عضویت دلاری، برای حساب‌های کاربری ریجن 1 یا همان آمریکا مناسب هستند. از سوی دیگر، کارت‌های یورویی، برای حساب‌های کاربری ریجن 2 یا همان اروپا مناسب هستند.

گیفت کارت گلد 14 روزه ایکس باکس لایو

 

لینک خرید گیفت کارت گلد 14 روزه ایکس باکس

 


 

گیفت کارت گلد 3 ماه ایکس باکس

کارت طلای ایکس باکس یا گیفت کارت 3 ماه گلد ایکس باکس مدل عضویت سه ماهه، یکی از کاربردی‌ترین سرویس های دیجیتالی کنسول نسل هشتمی ایکس باکس به‌حساب می‌آید. کاربران کنسول ایکس باکس وان، برای بازی کردن به‌صورت آنلاین، نیاز به سرویس گلد شرکت ماکروسافت در شبکه‌ی آنلاین این شرکت یا همان Xbox live دارند. حساب‌های کاربری برای عضویت در این سرویس، به دو ‌صورت دیجیتالی و کارت‌های رمزدار، در سه مدل 14 روزه، 3 ماه و یک‌ساله عرضه می‌شوند. در نتیجه کاربران با تهیه‌ی هرکدام از این سه مدل، می‌توانند به مقدار زمان مشخص‌شده، به بازی آنلاین در شبکه‌ی ایکس باکس لایو بپردازند. لازم به ذکر است که کارت‌های عضویت دلاری، برای حساب‌های کاربری ریجن 1 یا همان آمریکا مناسب هستند. از سوی دیگر، کارت‌های یورویی، برای حساب‌های کاربری ریجن 2 یا همان اروپا مناسب هستند.

گیفت کارت گلد 3 ماهه اکس باکس لایو

لینک خرید گیفت کارت گلد 3 ماه ایکس باکس


گیفت کارت گلد 12 ماه ایکس باکس

کارت طلای ایکس باکس یا گیفت کارت 12 ماه گلد ایکس باکس مدل عضویت یک‌ساله، یکی از کاربردی‌ترین سرویس های دیجیتالی کنسول نسل هشتمی ایکس باکس به‌حساب می‌آید. کاربران کنسول ایکس باکس وان، برای بازی کردن به‌صورت آنلاین، نیاز به سرویس گلد شرکت ماکروسافت در شبکه‌ی آنلاین این شرکت یا همان Xbox live دارند. حساب‌های کاربری برای عضویت در این سرویس، به دو ‌صورت دیجیتالی و کارت‌های رمزدار، در سه مدل 14 روزه، 3 ماه و یک‌ساله عرضه می‌شوند. در نتیجه کاربران با تهیه‌ی هرکدام از این سه مدل، می‌توانند به مقدار زمان مشخص‌شده، به بازی آنلاین در شبکه‌ی ایکس باکس لایو بپردازند. لازم به ذکر است که کارت‌های عضویت دلاری، برای حساب‌های کاربری ریجن 1 یا همان آمریکا مناسب هستند. از سوی دیگر، کارت‌های یورویی، برای حساب‌های کاربری ریجن 2 یا همان اروپا مناسب هستند.

گیفت کارت گلد 12 ماه ایکس باکس

 

لینک خرید گیفت کارت گلد 12 ماه ایکس باکس

پیگیری سفارش
لیست مقایسه