گوگل و هاروارد از فناوری هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پس لرزه‌ها استفاده خواهند کرد – سرگرمی

گوگل و هاروارد از فناوری هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پس لرزه‌ها استفاده خواهند کرد - سرگرمی

گوگل و هاروارد از فناوری هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پس لرزه‌ها استفاده خواهند کرد – سرگرمی

خبری را در مورد گوگل و هاروارد بخوانید که از فناوری هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پس لرزه‌ها استفاده خواهند کرد. زمانی که یک زمین لرزه اتفاق می افتد، شدت زمین لرزه غالباً مسئله ای است که نگرانی‌هایی را به دنبال خواهد داشت. گاهی زمبن لرزه ای که رخ داده است کوچک است ولی گاهی در نتیجه‌ی زمین لرزه ای که رخ داده است، یه فاجعه طبیعی بزرگ و کشنده ایجاد خواهد شد.

پدیده‌ی پس لرزه مسئله‌ی بسیار مهمی است که لازم است به آن توجه شود. پس لرزه‌ها این قدرت را دارند که ساختمان‌هایی را که پایه و اساس آن‌ها در طی زمین لرزه‌ی اولیه ضعیف شده است را به راحتی تخریب کند.

در حال حاضر مدل‌هایی وجود دارد که کمک می‌کند مکان‌هایی که شاید این پس لرزه‌ها در آن رخ می‌دهند را بتوان شناسایی کرد. به تازگی مقاله ای تحقیقاتی در سایت علمی معتبر Nature منتشر شده است که در طی آن اعلام شده است که به تازگی کمپانی گوگل (Google) و دانشگاه هاروارد (Harvard University) در تحقیقات خود بر روی فناوری هوش مصنوعی (Artificial  intelligence) متمرکز شده اند و امیدوارند که فناوری هوش مصنوعی در پیش‌بینی پس لرزه‌ها بهتر عمل کند.

به منظور انجام این تحقیق پژوهشگران یک شبکه‌ی عصبی را ایجاد کرده اند و در پایگاه اطلاعاتی بیش از 131 هزار رویداد زمبن لرزه الگوی مشخصی را دنبال کردند. پس از آن گوگل و هاروارد از این شبکه عصبی در پایگاه داده‌ی سی هزار رویداد مشابه استفاده کردند برای اینکه میزان موثر بودن این روش برای تشخیص پس لرزه‌ها را مشاهده کنند. یافته‌ های آن ها این مسئله را ثابت کرد که مدلی که طراحی کرده اند خیلی بهتر از مدل موجود موسوم به Coulomb عمل می‌کند.

امتیازی که مدل طراحی شده توسط گوگل و هاروارد به دست آمد چیزی در حدود 0.849 بود، در حالی که مدل Coulomb امتیاز 0.583 را کسب کرد. با همه این‌ها این مدل تازه هنوز آمادگی این را ندارد که به صورت کامل در دسترس قرار بگیرد. در حال حاضر این مدل فقط قادر به پیش بینی پس لرزه‌های ناشی از تغییرات دائمی سطح زمبن موسوم به Static Stress است. با این همه این مدل تحسین شده‌ی تازه در آینده ای نه چندان دور قابل استفاده خواهد بود.

 

برای آگاهی از آخرین اخبار دنیای بازی‌های کامپیوتری به اینستاگرام سایت سرگرمی بپیوندید.

منبع: ubergizmo

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه