eBay عیله آمازون و به بهانه دزدیدن مشتریان ممتازش شکایت کرده است

eBay عیله آمازون و به بهانه دزدیدن مشتریان ممتازش شکایت کرده است

ایبی شرکت فروش و مزایده اینترنتی علیه آمازون شکایتی تنظیم کرده است که فروشندگان شرکت رقیب در تجارت الکترونیک سعی بر تصاحب و استخدام فروشنده‌های برتر eBay دارند.

بر اساس گزارش منتشر شده از وال‌استریت ژورنال، پرونده ای‌بی بر علیه آمازون که روز چهارشنبه در دادگاه شهر سانتا کلارا کالیفرنیا برگزار شده است، تحت عنوان اتهام به دسترسی و نفوذ برنامه‌ریزی شده غیرقانونی به ایمیل‌های فروشندگان و اعضای شرکت «ای‌بی» تنظیم شده است.وال‌استریت ژورنال افزوده است بر اساس این ادعا تعداد ای از فروشنده‌های آمازون در ایالات‌متحده و خارج از آن، تلاش داشتند فروشندگان برتر شرکت eBay را متقاعد به استخدام در آمازون کنند.

این دادخواست قانونی دو هفته پس از نامه هشدار و اعلام انزجار eBay به آمازون که بر اساس شواهد به دست آمده توسط ای‌بیدر تلاش آمازون طی سال‌های اخیر برای دزدیدن فروشنده‌های برتر eBay به دست آمده بود، منتشر شده است.

eBay

هر دو شرکت آمازون و eBay به فروشندگان شخص ثالث اجازه می‌دهند که محصولات خود را توسط پلتفرم شرکت عرضه و به فروش برسانند. این فروشنده‌ها برای بقا شرکت و سودآوری لازمه حیاتی هستند چرا که سالانه سود میلیارد دلاری به جیب شرکت روانه می‌کنند. آمازون می‌گوید که فروشنده‌های شخص ثالث نیمی از فروش شرکت را تشکیل می‌دهند در حالی که برای شرکت eBay ماجرا فرق دارد و کل فروش توسط فروشندگان شخص ثالث انجام می‌شود.

شرکت eBay در دادخواست خود ادعا کرده است که آمازون در طول چند سال گذشته بارها بر اساس برنامه منظم و هماهنگ قصد در نفوذ به سامانه فروش پایاپای eBay داشته است تا بتواند فروشندگان برتر آن را جذب خود کند. بر اساس گزارش شرکت eBay زیر مجموعه‌های آمازون دستورات خود را از بالادستی‌ها و هسته اصلی شرکت دریافت کرده‌اند و نمی‌توان گفت که اقدامی شخصی بوده است.

eBay شرکتی است که پیر امیدیار، بنیان‌گذار اصلی آن در سال 1995 است. امیدوار ایرانی‌تبار فرانسوی است و به‌صورت تصادفی این وب‌سایت را تشکیل داده هست. ر اساس گزارش‌ها این وب‌سایت در ابتدا یک صفحه اینترنتی ساده بود و با حراج یک دستگاه فتوکپی به‌صورت آنلاین کار خود را آغاز نمود و خوشبختانه خریدار هم برای آن پیدا شد. وقتی به خریدار اعلام کرد که دستگاه شکسته است، فرد خریدار اظهار داشت که من یک کلکسیونر فتوکپی‌های شکسته هستم. این زمانی بود که امیدیار متوجه شد که هر چیزی امکان‌پذیر است.

منیع: CNET

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه