احتمال واگذاری تجارت تراشه‌های مودم شرکت Intel وجود دارد

احتمال واگذاری تجارت تراشه‌های مودم شرکت Intel وجود دارد

احتمال واگذاری تجارت تراشه‌های مودم شرکت Intel وجود دارد

حالا که کمپانی‌های Apple و Qualcomm دوباره پس از کش و قوس‌هایی با هم آشتی کرده‌اند، خبر می‌رسد که احتمال واگذاری بخش تجارت تراشه‌های مودم شرکت Intel قوت بیشتری گرفته است.

 

این اخبار که در حال حاضر تایید نشده است، به دنبال اعلامیه‌ی شرکت اینتل آمده است که این شرکت تلاش‌های خود  برای عرضه‌ی یک مودم سلولی 5G در سال 2020 را ادامه نخواهد داد. این افشاگری همچنین مدعی است اپل قصد خرید کسب و کار  تراشه‌ی اینتل را دارد.

این ادعاها از سمت Wall Street Journal مطرح شده است که طبق آن اپل در حال مذاکره با اینتل در خصوص تصاحب کسب و کار تراشه‌های مودم بوده است؛ اگرچه این افشاگری هنوز تایید نشده است. این معامله می‌تواند پتانسیل سرعت بخشی به توسعه آیفون‌ها را در پی داشته باشد، اما مذاکرات پس از ماه‌ها، متوقف شده است.

اما طبق گزارش‌های به‌دست‌ آمده، این مذاکرات در پیرامونی دعوای حقوقی چندساله‌ی اپل و کوالکام به پایان رسیده بود، اما به نتیجه رسیدن آن هنوز مشخص نیست. در خصوص تغییر برنامه‌های پیش آمده در استراتژی اینتل، این شرکت حالا در حال “جستجوی جایگزین‌های استراتژیک” است، که ممکن است به معنی فروش کسب و کار یاد شده به یک شرکت دیگر باشدY که این یعنی این شرکت خریدار، شرکتی غیر از اپل است.

منبع این اطلاعات مدعی است اینتل از چندین شرکت “تمایل” دریافت کرده بود، اما هیچ یک از آن خریداران بالقوه نام برده نشدند. گفته شده اینتل از گروه گلدمن ساکس برای انجام این وظیفه یاد کرده است، اگرچه مذاکرات جدید احتمالا در مراحل اولیه است. منابع مدعی هستند که Intel انتظار دارد تا “چند میلیارد” دلار در یک معامله‌ی فروش به جیب بزند، با فرض اینکه چنین معامله‌ای اول جوش بخورد.

کوالکام قبلا تنها تامین کننده‌ی مودم‌های مورد استفاده در آیفون بود، چیزی که تبدیل به یک مشکل در چالش‌های حقوقی‌اش با اپل گردید. آن مشکلات برای دو سال طول کشیدند، که به اینتل اجازه داد خلا جدید را پر کند، اما توافق غافلگیرانه بین اپل و کوالکام در نهایت نقشه‌های اینتل را بر آب کرد.

منبع: Slashgear

پیگیری سفارش
لیست مقایسه