سایت استیم اولین و بزرگترین سایت بازی های دیجیتالی مخصوص کامپیوتر در دنیاست، در این وب سایت شما هزاران بازی مختلف را می توانید به صورت دیجیتالی تهیه کنید و بازی کنید، چند سالی است که بعضی از بازیها به صورت پرداخت درون برنامه ای و رایگان در این شبکه توضیع می شوند. با وجود بیش از 100 میلیون کاربر در این شبکه بزرگ و حجم زیادی از بازیهای مختلف در سبک های متنوع، شما به راحتی در سبک مورد علاقه تان کلی بازی جذاب پیدا خواهید کرد، برای ورود به این دنیای شگفت انگیز دیجیتالی شما نیاز به یک اکانت استیم دارید، در ادامه نحوه ساخت اکانت استیم را خدمت شما توضیح خواهیم داد

 

برای ساخت اکانت استیم ابتدا شما باید وارد بخش ثبت نام سایت استیم شوید سپس در پنجره ظاهر شده مشخصات خود را وارد کنید:

Create a Steam account name

یک نام کاربری در فیلد وارد کنید

Choose a password

کلمه عبور خود را در این فیلد وارد کنید

Re-enter password

کلمه عبور خود را دوباره وارد کنید

Your current email address

آدرس ایمیل خود را در این فیلد وارد کنید، آدرس ایمیل شما باید معتبر و فعال باشد، لطفا به هیچ عنوان از ایمیل های موقت استفاده نکنید، چون سایت استیم در شرایط مختلف برای شما ایمیل های تایید رمز و ورود از کامپیوترهای دیگر ارسال خواهد کرد، پس اگر ایمیل ثبت نام را نداشته باشید دچار مشکلات جدی خواهید شد.

Re-enter email address

آدرس ایمیل خود را دوباره وارد کنید

Enter the characters above

کاراکترهایی را که در قسمت بالا مشاهده می کنید در این بخش وارد کنید

Please review the agreement(s) below and agree by selecting the checkbox(es) at the bottom of the page. You must agree with the terms of these agreements to continue.

این بخش مربوط به توافق نامه سایت استیم است، بدون تایید آن امکان تکمیل کردن فرآیند ثبت نام را نخواهید داشت، اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید، پیشنهاد می کنیم این بخش را خوب مطالعه کنید تا نسبت به امکانات و شرایط استفاده از سایت استیم اطلاعات کافی را بدست بیاورید و با آگاهی ثبت نام خود را تکمیل کنید.

در انتها برای تکمیل فیلدهای اجباری ساخت اکانت استیم باید روی این گزینه را تیک دار کنید

سپس در نهایت بر روی گزینه Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

 

پس از گذراندن مراحل فوق برای شما ایمیلی حاوی کد فعالی سازی اکانت از طرف سایت استیم ارسال می شود که باید آن را باز کنید و بر روی لینک فعال سازی کلیک کنید تا اکانت شما فعال شود

پس از فعال سازی ایمیل و اکانت عملیات ساخت اکانت استیم به پایان می رسد حالا به سایت استیم بروید و از در بخش Login وارد اکانت خود شوید

شما می توانید اکثر کارها را از طریق وب سایت استیم انجام دهید ولی برای دانلود بازیها، و چت کردن و یکسری امکانات دیگر باید نرم افزار Steam را دانلود کنید. در بالای صفحه بر روی گزینه سبز رنگ install Steam کلیک کنید و نرم افزار استیم را دانلود و نصب کنید. سپس آن را اجرا کنید و اطلاعات کاربری خود را در آن وارد کنید، در نهایت هم وارد اکانت شوید و از دنیای بی کران استیم لذت ببرید.

آموزش تغییر زبان در سایت استیم

آموزش تغییر کشور در سایت استیم

آموزش فعال کردن کدی های خرید استیم

آموزش فعال سازی کد بازی در استیم

 

کاربرانی که قصد خرید از وب سایت استیم را دارند، می توانند گیفت کارت های مخصوص استیم را از فروشگاه سرگرمی تهیه کنند

همچنین در این وب سایت تعداد زیادی بازی استیم وجود دارد، شما با خرید آنها کدی دریافت می کنید و می توانید آن را در اکانت خود فعال کنید و بازی را بر روی نرم افزار استیم خود دانلود کنید، این بازی ها با قیمت مناسب و تخفیف ویژه در اختیار شما قرار می گیرند.