عوامل و کارکنان قدیمی استودیو NetherRealm از شرایط سخت کاری آن گفتند

عوامل و کارکنان قدیمی NetherRealm از شرایط سخت کاری این استودیو گفتند

عوامل و کارکنان قدیمی استودیو NetherRealm از شرایط سخت کاری آن گفتند

اخیرا اخبار مختلفی در رابطه با شرایط کاری در استودیوهای بازی سازی از مختلف به گوش می‎‌رسد. استودیو سازنده بازی مورتال کامبت 11 (Mortal Kombat 11)، یعنی نتر رلم (NetherRealm) نیز از این لیست خارج نبوده و توییت‌هایی از سوی کارمندان تمام وقت و پیمانکارانی که در این استودیو تجربه کار داشتند منتشر شده است.

جیمز لنگ‌استریت (James Longstreet)، مهندس نرم‌ افزار استودیو نتر رلم در توییت خود در این زمینه از شیوع شرایط سخت کاری در این استودیو می‌گوید:

“هم‌اکنون 8 سال از فعالیت من در این استودیو گذشته و مسئولان آن ثابت کرده‌اند که هیچ‌گونه ارزشی برای کار من قائل نیستند. کارکردن بر روی بازی Mortal Kombat 9 برای من بسیار طاقت فرسا بود؛ در واقع بنده ماه‌ها بود که بیشتر از 4 ساعت در روز نمی‌خوابیدم. همچنین از ماه ژانویه تا آوریل 2011 -دی تا فروردین 1390- بیشتر از نصف ساعت کاری مشخص را به صورت اضافه کاری می‌گذراندم.”

او در ادامه در مورد تمامی تجربه‌های خود در استودیو NRS (مخفف NetherRealm Studio) گفت؛ سپس بک هالستد نیز که برای بازی اینجاستیس 2 (Injustice 2) با استودیو قرارداد بسته بود، داستان‌های مربوط به خود در دوره کاری‌اش در این استودیو را تعریف کرد:

“ممکن است نوشتن این مطلب عواقب خوبی برای من نداشته باشد اما می‌خواهم در مورد تجربیات مضحک خود در 5 ماهی که در استودیو NRS بودم بگویم. استودیو NRS باید به دلیل سوء استفاده و شرایط نامناسب کاری که برای اعضای خود ایجاد کرده است مورد اتهام قرار گیرد.”

وی در ادامه اضافه کرد:

“من و بسیاری از افراد با استعداد و البته دارای سطح تجربه پایین‌تری که با این استودیو قرارداد بسته‌ایم بابت کارکردن بر روی بازی‌های AAA به ازای هر ساعت 12$ دریافت می‌کنیم. البته حقوق زنانی مانند من در ازای این میزان کار 11$ است.”

“من زنانی را می‌شناسم که به دلیل برهم زدن تمرکز عوامل مرد و پرت شدن حواس آن‌ها در جلسات گروهی شرکت داده نمی‌شوند.”

ربکا رات‌چاید (Rebecca Rothschild)، یکی از کارمندان سابق این استودیو، صحبت‌های بک (Beck) را تایید کرد و در این مورد گفت:

“من مدتی به صورت قراردادی برای این استودیو کار کردم و تمامی صحبت‌های بک را تایید می‌کنم. افراد با استعداد و توانایی در استودیو نتر رلم مشغول هستند اما مشکلاتی در زمینه شرایط کاری وجود دارد که هرچه سریع‌تر باید شناسایی و برطرف شوند.”

ایزاک تورس (Isaac Torres) که در گذشته در استودیو نتر رلم بر روی عنوان اینجاستیس کار می‌کرد و هم‌اکنون به عنوان طراحی در آیرون گلکسی (Iron Galaxy) مشغول شده است در این زمینه گفته است:

“بنده به مدت 4 ماه پشت سرهم شرایط بسیار سختی را تحمل نمودم. در این بازه زمانی ساعت کاری من در طول هفته بین 90 تا 100 ساعت بود و هر روز نیز سر کار حضور داشتم. در طول این مدت زمان همیشه خسته بودم و از آنجایی که با اتوبوس به خانه برمی‌گشتم، تنها 30 تا 45 دقیقه می‌توانستم در خانه حضور داشته باشم.

کسی را می‌شناسم که به دلیل اینکه احتمال به خواب رفتنش پشت فرمان زیاد بود، ریسک نمی‌کرد و پشت میز خود می‌خوابید. به طور کلی بنده به مدت چند ماه در اختیار خودم نبودم و می‌توان گفت زندگی نمی‌کردم، چون زمان آن را نداشتم. من از ساعت 9 یا 10 صبح به محل کار رفته و ساعت 2 تا 3 بامداد آنجا را ترک می‌کردم؛ این روند هر روز تکرار می‌شد. صادقانه بگم خودم در مورد اینکه چگونه توانستم این کار را انجام دهم هیچ گونه نظری ندارم، اما می‌توانم بگویم در طول این سه ماه به اندازه 20 سال پیر شدم.”

ماجراهای زیادی در این زمینه گفته شده که بسیاری از آن‌ها به دلیل نگرانی بابت مجازات و عواقب آن به صورت ناشناس ارسال شده‌اند. به طور کلی پیام تمامی این توییت‌ها و ماجراها مشخص بوده و آن‌هم این است که مشکلاتی در زمینه شرایط کاری استودیو وجود دارد که باید برطرف شوند و هرچه سریع‌تر این استودیو را به محیط بهتری برای توسعه دهندگان و افرادی که این بازی‌های بزرگ را طراحی می‌کنند تبدیل شود.

آخرین بازی ساخته شده توسط استودیو نتر رلم بازی Mortal Kombat 11 بوده که هم‌اکنون در پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، PC و نینتندو سوئیچ در دسترس قرار دارد.

 

منبع: dualshockers

ارائه از بخش خبری سایت سرگرمی

 

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه