عرضه‌ی گوشی OnePlus 7 Pro با عنوان “یک پرچمدارکُش واقعی”

گوشی OnePlus 7 Pro می‌آید تا قتل عامی بین پرچمداران راه بیاندازد - سرگرمی

عرضه‌ی گوشی OnePlus 7 Pro با عنوان “یک پرچمدارکُش واقعی”

کمپانی OnePlus همیشه گوشی‌هایش را با عنوان “پرچمدارکُش” معرفی می‌کرده، اما پس از چندی این رویه کمی تغییر کرد تا امروز، با عرضه‌ی گوشی OnePlus 7 شاهد یک سورپرایز واقعی باشیم.

گوشی‌های وان‌پلاس مشخصات فنی پایه‌ی پرچم‌داران را معمولاً بر خود می‌بینند، اما در بحث قابلیت‌ها گاهی از قافله عقب می‌مانند. با این حال با وجود وان‌پلاس 7 پرو، این شرکت احتمالا یک موفقیت قاطع بدست آورده است. البته با فرض اینکه تمامی اطلاعات لو رفته درست باشند و اینکه قیمت احتمالی آن نیز هم درست باشد.

تقریباً بسیار محتمل است که هم گوشی وان‌پلاس 7 و هم وان‌پلاس 7 پرو(به همراه مدل 5G) از یک تراشه‌ی کوالکام اسنپ‌دراگون 855 بهره ببرند. ممکن است مقدار رم 8 گیگابایت بوده و تا 10 گیگابایت نیز برسد. با این حال، این مشخصات جزو جزئیات کم اهمیت در مورد پرچمدار وان‌پلاس است که ماه آینده از راه می‌رسد.

مشخصاً وان‌پلاس 7 پرو قرار است که با اولین ماژول دوربین سه گانه‌ی این کمپانی – طبق افشای اطلاعات اخیر – عرضه شود و به‌نظر می‌رسد بسیار هم توانمند باشد. دوربین اصلی کیفیت خارق‌العاده‌ی 48 مگاییکسلی(که احتمالاً در حالت پیشفرض بر روی 12 مگاپیکسل تنظیم خواهد شد) داشته باشد و یک لنز 16 مگایپکسلی با قابلیت فوق عریض نیز در کنار آن انجام وظیفه کند. احتمالاً مورد جالب این چینش دوربینی هم وجود یک دوربین تله‌فوتو 8 مگاپیکسلی با زوم 3 برابری باشد. این گوشی مثل محصول شرکت هواوی نیست اما هنوز هم کلاس بالاتری از دوربین‌های تله‌فوتوی موبایلی مرسوم دارد.

 

البته، سخت افزار یک بخش ماجراست و نرم افزار دوربین بی‌کیفیت هم می‌تواند کل ماجرا را به هم بریزد. وان‌پلاس حداقل تعهد بیشتری در بروزرسانی اپ دوربین پس از عرضه با دیگر OEM سازان دارد. جای امیدواری است که خارج از گود، تجربه‌ی آن می‌تواند رقابتی باشد.

در کنار یک نمایشگر 90 هرتز که تنها در گوشی‌های مخصوص بازی آن را می‌بینید، وان‌پلاس 7 پرو می‌تواند یک گوشی تجهیزشده و مناسب برای گیمینگ، عکاسی و استفاده‌ی روزانه باشد. با در نظر گرفتن این فاکتورها، با این حال، بعید است که این محصول چندان مثل گوشی‌های قبلی وان‌پلاس، جیب-دوست باشد. این را هم در نظر بگیرید که دوربین پاپ‌آپ این گوشی می‌تواند خلاف این قضیه را ثابت کند. وان‌پلاس قرار است در تاریخ 14 می برای اولین بار در تاریخ خود، 3 گوشی را هم‌زمان معرفی کند.

منبع: Slashgear

پیگیری سفارش
لیست مقایسه