ارائه‌ی راهکار عجیب برای ایجاد نمایشگر دوم در پتنت Oppo popup

ارائه‌ی راهکار عجیب برای ایجاد نمایشگر دوم در پتنت Oppo popup

ارائه‌ی راهکار عجیب برای ایجاد نمایشگر دوم در پتنت Oppo popup

تب و تاب راهکارهای نوآورانه در ساخت نمایشگر با ورود گوشی تاشوی سامسونگ بالا گرفته است. حالا شرکت OPPO با پتنت popup نمایشگر خود راهکاری عجیب برای نمایشگر دوم در نظر گرفته است.

پتنت‌هایی وجود دارند که شما آرزو می‌کنید همین الان آنها را در اختیار داشید. در سویی دیگر پتنت‌هایی هم هستند که شما را به فکر وامی‌دارند؛ گویی که چرا اصلا این ایده به مرحله عملیاتی شدن رسیده است. پتنت اخیر اوپو، از نوع دومی است، بدون هیچ شکی. ما همگی گوشی‌هایی با نمایشگر دوگانه دیده‌ایم، اما ایده اوپو که یک نمایشگر در بطن دیگری بیرون می‌زند عنوان پادشاه عجیب و عریب بودن و بلاستفاده بودن را از آن خود می‌کند.

اکثر پتنت‌هایی که ما تا به حال دیده‌ایم هر نوع ایده و ترفندی را به کار گرفته‌اند تا معمای طراحی گوشی با یک صفحه نمایش کامل در عین دسترسی داشتن به دوربین جلویی را حل کنند. در این پتنت اوپو شما هیچ اثری از پیدا بودن دوربین و سنسورهای جلویی نمی‌بینید. طرحی که بشدت موجب کاهش حاشیه می‌شود.

پتنت جدید اوپو قصد این را دارد که صفحه نمایش گوشی را بدون به‌کارگیری نمایشگر خم شدنی، گسترش‌پذیر سازد. تنها راه رسیدن به این مقصود هم در نظر گرفتن نمایشگر ثانویه است. گوشی‌هایی با دونمایشگر با این حال نیازمند چرخاندن یا تاشدن گوشی برای دسترسی به نمایشگر ثانویه هستند. اوپو با راهکاری متفاوت در نظر دارد طرحی را عملیاتی کند که با ترکیب هر دو طراحی، مشکل وجود حاشیه را هم به فراموشی بسپارد.

به جای دوربین پاپ‌آپی، این پتنت از یک نمایشگر پاپ‌آپی که از بالای گوشی بیرون می‌زند استفاده می‌کند. متغیر بعدی از یک مکانیسم اسلایدی بهره می‌برد، اما این بار از جناحین عملیات پاپ‌آپ به جای بالا یا پایین گوشی، صورت می‌گیرد. در هر دو حالت به کاربر نمایشگر دومی به اندازه‌ی نمایشگر اصلی داده نمی‌شود، بلکه این نمایشگر ثانویه در حد یک افزونه‌ی کوچکتر برای کاربر انجام وظیفه می‌کند.

سایت LetsGoDigital معتقد است چنین نمایشگر اضافه‌ای برای داشتن کنترل بیشتر جهت فائق آمدن بر محتوای فراگیر مانند ویدیو یا بازی‌ها، می‌تواند سودمند باشد. این کار به واقع یک کاربرد غیرفراگیر است که ممکن است توجیه مالی برای به‌کارگیری یک نمایشگر اضافه را نداشته باشد. همچنین معلوم نیست میزان مقاومت و دوام چنین طرحی، چقدر باشد. پس نتیجه می‌گیریم که خوشبختانه، این طرح هنوز در حد یک پتنت است.

 

منبع: Slashgear

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه